– AKCJA „Książkodzielnia”

Akcja – Podzielić się książką, czyli „Książkodzielnia”
W naszej szkole podejmuje się różne działania związane z promocją i upowszechnianiem czytelnictwa.
Jednym z nowych przedsięwzięć jest stworzenie szczególnego „kącika czytelniczego” w którym można dzielić się książkami,takiej społecznej mikrobiblioteki z wolnymi książkami.
„Książkodzielnia” ma na celu propagowanie akcji wędrowania książek oraz zachęcanie i zaangażowanie społeczności szkolnej do przekazywania w zorganizowany sposób książek nieczytanych, które bez żalu można oddać innym.
Ideą inicjatywy jest dzielenie się z innymi radością czytania.
Akcja „Książkodzielnia” to stworzenie na każdym korytarzu szkoły szczególnego „kącika czytelniczego”(społecznej mikrobiblioteki) z wolnymi książkami.
Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy już przyłączyli się do „akcji”

Apel do czytelników
Książki nie lubią leżeć więzione na półkach i kurzyć się, wolą krążyć i być czytane.Jeżeli posiadasz w domu nieczytaną książkę, z którą bez żalu możesz się rozstać, to właśnie tutaj jest to miejsce, gdzie możesz podzielić się książką,lub czasopismem jak symboliczną kromką chleba, jak uśmiechem. Może pozostawiona przez Ciebie książka stanie się początkiem wielkiej przygody czytelniczej dla innych.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.
Oprócz wypożyczania książek i czasopism do domu można też poczytać na przerwach, aby oderwać się myślami od własnych trosk, obowiązków i podejmowania różnych decyzji, od myślenia o sprawdzianach itp.

Biblioteka szkolna

Regulamin „Książkodzielni”
Każdy jest odpowiedzialny za zgromadzone materiały.
1. Posiadasz niepotrzebną książkę, gazetę możesz ją przekazać zostawiając na regale w „Książkodzielni”.
2. Każdy ma prawo czytać znajdujące się książki i gazety.
3. Wypożyczenie książki jest możliwe, jednak nie na dłużej niż 7 dni.
4. Wypożyczoną prasę odnosimy na następny dzień.
5. Twoim zdaniem zaczytane (zniszczone) pozycje odkładamy do pudełka.

Życzymy wielu duchowych przeżyć i moc wrażeń z przeczytanych pozycji, a także satysfakcji z faktu umiejętności dzielenia się z innymi.


AKCJA „Książkodzielnia” - Galeria zdjęć

w formacie .zip
Back to top