– Akcja sadzenia drzew.

W dniu 29 maja br. na terenie Leśnictwa Ochotnica uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tylmanowej brali udział w akcji „1000 drzew na minutę”.
Impreza w plenerze rozpoczęła się od spaceru szlakiem w górę stoku , który w I etapie zakończył się w lesie na terenie Leśnictwa Ochotnica. Podleśniczy Ryszard Kozub omówił i pokazał technikę sadzenia drzew w terenie górskim oraz poinformował o konieczności odnowienia lasu . Dzieci podczas spaceru i sadzenia przypomniały sobie oraz poznały takie gatunki drzew jak Jodła, Świerk, Modrzew, Buk, Jawor, Brzoza. Wysadzając 50 szt sadzonek uczestnicy akcji przyczynili się do powiększenia leśnych zasobów i choć byli trochę zmęczeni to wracali z powrotem w dobrych humorach z poczuciem, że spełnili swój obowiązek wobec przyrody.
Na koniec wszystkich w nagrodę czekał odpoczynek przy ognisku z gorącym poczęstunkiem. Łącznie w akcji uczestniczyło 25 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tylmanowej, 3 opiekunów oraz pracownik Nadleśnictwa.
Sadzimy 1000 drzew na minutę” to ogólnopolskie hasło, które ma uświadomić wkład leśników w zalesianie Polski. Co roku leśnicy w Polsce sadzą ok. 500 mln nowych drzew, to prawie 1000 drzew na minutę.

Więcej: http://www.kroscienko.krakow.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/-1000-drzew-na-minute-#.WTpu9sakI2w

http://www.ochotnica.pl/pl/211/2758/-1-drzew-na-minute-.html

Back to top