– Biliśmy wspólnie z całą Polską rekord w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej

16.10.2017 r.

Biliśmy wspólnie z całą Polską rekord w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Szesnastego października w samo południe, przez pół godziny wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im.mjra Henryka Sucharskiego w Tylmanowej oraz dyrektor, nauczyciele, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej, rodziców, pielęgniarka szkolna, ksiądz oraz siostra zakonna przystąpili do bicia Ogólnopolskiego Rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane w „Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca” Organizatorem była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Konkurs w biciu rekordów był kolejnym etapem realizacji w szkole Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
Podejmowane działania miały na celu zwiększenie świadomości oraz poziomu umiejętności w zakresie podstaw pierwszej pomocy, ponieważ dzieci w wieku szkolnym najbardziej przyswajają i utrwalają wiedzę wykonując praktyczne działania.
Na koniec tylmanowscy strażacy zaprezentowali uczniom wyposażenie samochodu strażackiego oraz sprzętu służącego do udzielania pomocy w sytuacjach zagrożenia.
Składamy serdeczne podziękowania.


Biliśmy wspólnie z całą Polską rekord w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej - Galeria zdjęć

w formacie .zip
Back to top