– Międzynarodowy  Innowacyjny Projekt Edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki”.

Od 23 września 2020 do 21 czerwca 2021 uczniowie   klasy II i III B pod kierunkiem wychowawczyń: Zofii Brzeźnej, Alicji Kozielec, brały  udział w Międzynarodowym  Innowacyjnym Projekcie Edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki”.  Składał się  z trzech modułów, każdy obejmował  jedną porę roku. Projekt  miał  na celu rozpowszechnić czytanie wśród uczniów klas I-III, rozwijać aktywność czytelniczą, doskonalić  czytanie ze zrozumieniem, aktywne słuchanie książek oraz tworzenie swobodnych tekstów. Dodatkowo obecna edycja propagowała zachowania proekologiczne kształtując właściwe postawy, wyrabiając prawidłowe nawyki – wszystko po to, aby chronić naszą planetę.  Sale lekcyjne zostały również przyozdobione  pięknymi dekoracjami w zależności od realizowanego modułu.

Podczas każdego modułu dzieci wybierały  i czytały  odpowiednią lekturę z listy, uzupełniając ciekawy ”Lekturnik” realizując  zadania ekologiczne oraz rozwiązując inne  kreatywne pomysły. Towarzyszyły im Czytusie z plasteliny i chmurka Tosia.

Każdy moduł to również przeprowadzenie zajęć ze specjalnego scenariusza. Uczniowie   ukończyli   już wszystkie 3 moduły, które zostały pozytywnie zatwierdzone przez  autorkę Projektu  Innowacji Pedagogicznej       H. Szanecką.   Zrealizowane   zadania z poszczególnych modułów prezentowali  na stronie szkoły, szkolnym Facebooku i  międzynarodowej grupie ,,Czytam z Klasą”.

Na zakończenie projektu uczniowie otrzymali  certyfikat potwierdzający ukończenie wszystkich modułów oraz dyplomy.

A  oto prezentacja wybranych zadań z wielu:


Międzynarodowy  Innowacyjny Projekt Edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki”. - Galeria zdjęć

w formacie .zip
Back to top