– DO WSZYSTKICH RODZICÓW !!!

Drodzy Rodzice!

Witam serdecznie Państwa w kolejnym dniu naszego zdalnego nauczania. Dziękuję, że Państwo tak chętnie podjęli współpracę z nami. Chciałabym usprawnić to działanie tak,    abyśmy wspólnie podążali w jednym kierunku.  Dochodzą do mnie informacje, że dużo zadajemy uczniom, bardzo proszę czytać informacje do końca, ponieważ przy większości zadań podana jest data, do kiedy uczeń powinien przesłać nauczycielowi rozwiązanie.

Ponadto, zważając na to, że obciążenie Internetu w obecnej sytuacji jest bardzo dużo, będziemy się starać zminimalizować zadania, które wymagają dostępu do łącza.

Wszystkie zadania na kolejny dzień są wstawiane do dziennika elektronicznego w zakładce: zadania domowe. Tam proszę szukać. Jeśli Państwo nie mają aktualnego dostępu do dziennika proszę dzwonić do sekretariatu tel: 182625086 codziennie w godzinach 9-13. Zachęcam, aby wszyscy mieli maila i udostępnili go szkole. Jeśli dziecko zapomniało podręcznika ze szkoły, można po niego przyjść w godzinach pracy sekretariatu.

Na bieżąco proszę sprawdzać stronę internetową szkoły (zspsucharski.pl), dziennik elektroniczny i Facebooka. Nie ma tak, że dzieci nie mają zadań i czują się, jak na wakacjach. Proszę wprowadzić w swoich domach godziny, w których dzieci siadają do nauki i uczą się. Sama jestem mamą jedenastolatka i wiem, że dzieci gubią się, kiedy nie mają ustalonych  zasad nauki. Ja wprowadziłam, że codziennie od 11 do 13 Kuba uczy się wg wypisanej przeze mnie listy zadań. Uczmy nasze dzieci samodzielności i tego, żę nie zawsze rodzic musi wszystko doglądnąć. Proszę przypomnieć sobie Państwa dzieciństwo. Czy rodzic był na zawołanie? Rozumiem, że młodsze dzieci wymagają większej uwagi. Chwalcie ich za najmniejsze  postępy. One teraz tego potrzebują.

Prosiłam nauczycieli, żeby na klasowe Messengery zawsze po godz. 20 wrzucali zdjęcie z dziennika elektronicznego dotyczące zadań na kolejny dzień.

Wiem również, że nauczyciele kontaktują się z Państwem i służą pomocą w rozwiązywaniu bieżących spraw. Jednocześnie uprzejmie proszę, aby niekiedy próbować samemu rozwiązać dany problem lub skontaktować się z innym rodzicem. Sami się uczymy i nie zawsze mamy odpowiedź na wszystkie wątpliwości. Mam prośbę, aby telefoniczny kontakt z nauczycielami odbywał się w godzinach 11-18.

 

Jeśli Państwo mają jakieś uwagi, prośby czy spostrzeżenia proszę do mnie pisać: zsp.szerszen@gmail.com.  Lubię otwarte rozmowy, a nie ukrywanie się za anonimowym imieniem i krytykowanie. To nie buduje, tylko szkodzi.

Pozdrawiam serdecznie.

Życzę zdrowia i rozsądku.

Anna Szerszeń

 

Back to top