– Dzień Patrona Szkoły

Tegoroczne obchody Dnia Patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. mjra Henryka Sucharskiego w Tylmanowej odbyły się dnia 10 listopada br. Uroczystość została połączona z obchodami Święta Niepodległości. Cała społeczność szkolna w tym dniu z powagą i szacunkiem uczestniczyła w akademii poświęconej bohaterom, którzy godnie bronili naszej Ojczyzny, abyśmy My mogli żyć w niepodległej Polsce.
Uczniowie klas VI a i VI b pod przewodnictwem wychowawców klas pani Iwony Adamczyk i pani Anny Kozielec oraz nauczyciela muzyki pani Jolanty Ciesielki przygotowali montaż słowno-muzyczny, który przybliżył historyczne znaczenie wydarzeń listopada 1918 r. oraz września 1939 r. dla narodu polskiego.
Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem naszego hymnu narodowego Mazurka Dąbrowskiego, włączając się również do akcji „Szkoła do hymnu”. Cała społeczność uczniowska, uczciła obrońców naszej Ojczyzny, słuchając recytacji oraz wspólnie śpiewając pieśni patriotyczne.
Obchody Dnia Patrona zakończył przemarsz delegacji pod tablicę majora Henryka Sucharskiego, znajdującą się w naszej szkole, gdzie oddano hołd bohaterom składając kwiaty i zapalając znicz. Na koniec wspólnie odśpiewano hymn naszej szkoły Pieśń o chwale.
Tegoroczną uroczystość Dnia Patrona Szkoły uświetnili swoją obecnością panowie Marek Zapała – przedstawiciel Niezależnego Światowego Związku Żołnierzy AK oraz Michał Busek i Wojciech Zaziąbło, którzy po akademii poprowadzili lekcję patriotyzmu dla naszej społeczności uczniowskiej.
Biorąc udział w tych ważnych uroczystościach daliśmy wyraz uznania dla bohaterskiego czynu zbrojnego i jego wartości, które są częścią naszej tożsamości narodowej , a tym samym ideą przewodnią corocznych obchodów w naszej szkole.

Dzień Patrona Szkoły - Galeria zdjęć

w formacie .zip
Back to top