– Gminny Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii” i „Mistrz Ortografii”

12.12.2017 r. w Wiejskim Ośrodku Kultury odbyła się XV już edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii” i „Mistrz Ortografii” .
Ideą konkursu jest promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Język polski, o czym wszyscy doskonale wiedzą, do łatwych nie należy. Fakt ten nie odstraszył jednak 24 uczestników konkursu z czterech szkół Gminy Ochotnica Dolna. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i interpunkcji.
Dyktando było nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny, bowiem zawierało wiele ortograficznych pułapek. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców. „Małym Mistrzem Ortografii została ponownie uczennica naszej szkoły Urszula Mikołajczyk klasa V. Natomiast w kategorii klas VI-VII miejsce III zdobył również uczeń naszej szkoły Mikołaj Gierczyk Klasa VII. Mistrzem Ortografii została uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz zapraszamy do kolejnych edycji konkursu.


Gminny Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii” i „Mistrz Ortografii” - Galeria zdjęć

w formacie .zip
Back to top