– Kolędowanie Grupy Jasełkowej

 

Kolędowanie Grupy Jasełkowej uczniów klas drugich

Pielęgnowanie obrzędów Bożonarodzeniowych jest w naszej szkole bardzo istotne.  Na Szkolnej Wigilii przedstawiono Jasełka przygotowane przez uczniów klasy  IIA i IIB pod opieką wychowawczyń.  Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, górali, , trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Kolędowanie zostało wzbogacone tańcem góralskim, śpiewem kolęd i pastorałek.

Przed Dniem Babci i Dziadka grupa kolędnicza przedstawiała JASEŁKA dla społeczności lokalnej:

  • w Domu Opieki i Aktywizacji Osób Starszych w Ochotnicy Dolnej
  • na Uroczystości Opłatkowej ZP Oddział Tylmanowa
  • w Przytulisku Świętego Alberta w Grywałdzie wraz z grupą uczniów

klas VII – VIII w ramach wolontariatu szkolnego

Back to top