– Konkurs Plastyczny „Tłumacz – Żaba w gardle”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza 2018 dwie uczennice klas trzecich gimnazjum: Gabriela Gierczyk i Kalina Piszczek wzięły udział w ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tłumacz – Żaba w gardle”.

Konkurs organizowany był przez Włoski Instytut Kultury, Instytut Francuski, Instytut Cervantesa w Krakowie, Goethe-Institut, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Przedstawiciela Komisji Europejskiej w Polsce. Uczennice przedstawiały wybrane przez siebie związki frazeologiczne ze zwierzętami istniejące w języku angielskim w formie prac plastycznych. Znajomość związków frazeologicznych jest podstawą pracy dobrego tłumacza. Gabriela Gierczyk z klasy III b zajęła w tym konkursie II miejsce na ponad 4000 nadesłanych prac, a Kalina Piszczek została wyróżniona. Obu uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Konkurs Plastyczny „Tłumacz – Żaba w gardle” - Galeria zdjęć

w formacie .zip
Back to top