– Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty- rok szkolny 2021/2022

Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty- rok szkolny 2021/2022

 Jak przygotować wyprawkę do szkoły?

  • Zacznijmy od tornistra: Dlaczego wybór odpowiedniego tornistra ma szczególne znaczenie dla pierwszoklasistów?

W okresie wczesnoszkolnym dziecko rośnie bardzo szybko, kształtuje się też jego sylwetka. Mały uczeń nabiera także wielu nawyków. Zdrowy tornister do pierwszej klasy pomoże w ustabilizowaniu postawy oraz w zapobiegnięciu powstawaniu wad kręgosłupa.

Rodzice pierwszaków, apelujemy do Was, abyście mieli na względzie nie tylko bajkowy wzór, który spodoba się Waszemu dziecku, ale również inne aspekty, takie jak: waga, ergonomiczna konstrukcja, dopasowany rozmiar, komfort użytkowania i bezpieczeństwo.

  • W tornistrze:

□ 1 zeszyt 16 kartkowy w kratkę do korespondencji z wpisanymi na pierwszej stronie danymi: imię i nazwisko dziecka, telefony kontaktowe rodziców (opiekunów),

□ teczka biurowa zapinana na gumkę,

□ 1 zeszyt 16 kartkowy w kratkę do edukacji matematycznej,

□ 1 zeszyt 16 kartkowy w wąską linię do edukacji polonistycznej,

□ piórnik,

W piórniku:

□ 2 ołówki,

□ gumka,

□ temperówka z pojemniczkiem,

□ kredki ołówkowe,

□ linijka 15-20 cm (z zaznaczonym 0),

□ nożyczki,

□ klej w sztyfcie.

Inne:

□ 1blok rysunkowy -białe kartki

□ 1blok – kolorowe kartki

□ 1 farby akwarele lub plakatowe

strój do gimnastyki – biała koszulka z krótkim rękawem, ciemne spodenki, dresy lub legginsy najlepiej w worku podpisanym imieniem i nazwiskiem dziecka,

buty na zmianę* – na jasnej podeszwie w worku podpisanym imieniem i nazwiskiem dziecka.

* obuwie może służyć dziecku również jako obuwie sportowe.

 

Prosimy o podpisanie wszystkich rzeczy, ponieważ nowa sytuacja i emocje często sprawiają, że dziecko może zapomnieć, które rzeczy są jego lub pomylić podobne. Każdy uczeń w sali lekcyjnej będzie miał podpisaną półeczkę na swoje rzeczy szkolne , które nie będą w danym dniu potrzebne do pracy domowej i nie trzeba ich nosić w plecaku.

 

WAŻNE:

Szanowni Państwo, są to podstawowe przybory niezbędne do rozpoczęcia pracy. O pozostałych artykułach, z których będziemy korzystać podczas nauki w szkole powiadomimy podczas  spotkania z wychowawcą.

 

Podręczniki pierwszoklasisty . Z jakich podręczników i ćwiczeń będą w szkole korzystały dzieci?

Podręczniki dla pierwszoklasistów są bezpłatne. Uczniowie otrzymają je na początku roku szkolnego. Korzystać będą z serii podręczników „Ja i moja szkoła na nowo” oraz odpowiednio dobranych zeszytów ćwiczeń. Uczniowie klasy I otrzymają również bezpłatne podręczniki i ćwiczenia do nauki języka angielskiego.

Rodzice dokonują zakupu tylko wskazanych na pierwszych zajęciach przez uczących podręczników lub ćwiczeń do nauki religii.

 

Back to top