– Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej

W czwartek 10.01.2019 roku w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „Christmaslieder & Weihnachtssongs”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy.

W konkursie tegorocznej edycji wzięło udział 11 szkół z terenu powiatu nowotarskiego. Naszą szkołę reprezentowały Gabriela Gierczyk (kl IIIB gimnazjum) i Kamila Maurer (kl IIIA gimnazjum). Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali piosenkę świąteczną w języku angielskim lub niemieckim. Jury oceniało poprawność językową, stronę muzyczno-wokalną, interpretację wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Nagrody były przyznawane w dwóch kategoriach: dla solistów i duetów. Nasze uczennice wykazały się dużą pomysłowością i ogromnym talentem muzycznym. W kategorii soliści – klasy ósme i trzecie gimnazjum I miejsce zajęła Gabriela Gierczyk wykonując utwór w języku angielskim: „Sing for my life”, a Kamila Maurer III miejsce śpiewając piosenkę w języku niemieckim: „Wunder über Wunder” i grając przy tym na fortepianie.

Serdecznie gratulujemy!


Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej - Galeria zdjęć

w formacie .zip
Back to top