Mitologiczne potyczki
27 maja odbył się III Szkolny Konkurs Mitologiczny „Z mitologią za pan brat!”, w ramach którego rywalizowali uczniowie klas V-VI oraz VII-VIII. Trzyosobowe zespoły odpowiadały na pytania na podstawie książki pt. „Mity dla dzieci” G. Kasdepke.
W trzech rundach konkursowych liczyła się nie tylko wiedza, ale także umiejętność precyzyjnego formułowania wypowiedzi. Zadaniem uczestników konkursu było m.in. uruchomienie wyobraźni i powiązanie trudnych, nieoczywistych ilustracji z konkretnymi mitami. Uczniowie szybko i sprawnie odczytali ukryte w obrazach symbole kulturowe.
W kategorii klas V-VI udział wzięli:
ZESPÓŁ 1 – Eliza Niedzielska, Szymon Dyda, Karol Poparda;
ZESPÓŁ 2 – Karolina Adamczyk, Ignacy Ciesielka, Radosław Kaput;
ZESPÓŁ 3 – Emilia Mrówka, Marek Matyszok, Paweł Maciuszek;
W tej kategorii zwyciężył ZESPÓŁ 3 .
W kategorii klas VII-VIII wystąpili:
ZESPÓŁ 1 – Amelia Nowak, Wojciech Urbaniak, Jakub Chlebek;
ZESPÓŁ 2 -Nadia Ligas, Zuzanna Dombek, Marlena Rams;
ZESPÓŁ 3 – Krzysztof Biel, Michał Nosal, Franciszek Noworolnik;
W tej kategorii również zwyciężył ZESPÓŁ 3
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.




