– Narodowe Święto Niepodległości i Święto Patrona Szkoły mjra Henryka Sucharskiego

W dniu 15 listopada z okazji Dnia Patrona Szkoły oraz Narodowego Święta Niepodległości  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.  Dzień 11 listopada 1918 roku, to szczególna data w polskiej historii. W tym dniu naród polski, który przez 123 lata był pozbawiony wolności i własnego państwa, odzyskał niepodległość. Wreszcie, po raz pierwszy od 1795 roku, na mapach Europy pojawiła się nazwa „Polska” jako samodzielne państwo z własnymi granicami. Tradycją Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. mjra Henryka Sucharskiego w Tylmanowej  jest połączenie obchodów tego  narodowego święta ze Świętem Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy VI i Samorząd Uczniowski zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, poświęcony majorowi Henrykowi Sucharskiemu. Zwieńczeniem podniosłych chwil było złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową Patrona przez przedstawicieli społeczności uczniowskiej oraz uczczenie minutą ciszy pamięci majora i wszystkich poległych w walce o wolność. Po części oficjalnej głos zabrała Dyrektor Szkoły – Pani Anna Szerszeń, która wygłosiła krótkie przemówienie, wspominając o tym, jak ważne jest bycie patriotą w codziennym życiu. Postawa mjra Henryka Sucharskiego powinna być inspiracją dla wszystkich uczniów. Następnie wystąpił Wójt Gminy Ochotnica Dolna – Pan Tadeusz Królczyk.  Nawiązał do słów Papieża Jana Pawła II, że” każdy z nas ma swoje Westerplatte”, o które powinien walczyć. Podkreślił też rolę współpracy między rodzicami, nauczycielami i uczniami dla skutecznej i efektywnej edukacji.  Na koniec odśpiewano hymn szkoły: „Pieśń o chwale”.

Po zakończonej akademii Pan Wójt spotkał się z Gronem Pedagogicznym. Podziękował nauczycielom za trud i zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą oraz podzielił  się swoimi refleksjami, dotyczącymi obecnej sytuacji w oświacie.

Narodowe Święto Niepodległości i Święto Patrona Szkoły mjra Henryka Sucharskiego - Galeria zdjęć

w formacie .zip
Back to top