– PLANETARIUM W SZKOLE

PLANETARIUM  DLA  SZKOŁY

W dniu 21 marca 2024 r. uczniowie naszego Zespołu brali udział w pokazie filmów prezentowanych w scenerii planetarium.

„MAGICZNY GLOBUS”- polskiej produkcji.

 

Jest to pełnometrażowy film animowany z piękną grafiką przeznaczony na ekrany sferyczne, dedykowany najmłodszym odbiorcom wraz z całymi rodzinami. Z pewnością zainteresuje dzieci w wieku 5-12 lat.

Film opowiada przygodę małej Mii podczas wakacji. Jej dziadek wyjaśnia jej jak Ziemia obiega Słońce oraz dlaczego mamy 4 pory roku, a jej wujek Edmund posiada magiczny globus, który może zniweczyć naturalny cykl ruchu Ziemi.

 

„Początki życia na Ziemi”

 

Ten film to historia powstania naszej planety Ziemi, a w tym jak powstał Księżyc i ostatnim wymieraniu na Ziemi 65 mln lat temu.

Film opowiada również historię ewolucji wg Darwina.

 

„Powrót na Księżyc”

 

W filmie główne informacje to misja Apollo 17 ostatnia załogowa misja na Księżyc naszego jedynego naturalnego satelitę, a inspiracją dla młodzieży jest również konkurs Google Lunar X Prize – konkurs zorganizowany przez X PRIZE Foundation i sponsorowany przez Google. Ważna też jest informacja o pojazdach księżycowych LRV, których pomysłodawcą  był polak prof. Mieczysław Bekker, zaś samo wykonanie pojazdu było firmy GM ( Generał Motors).

 

 

Planetarium spotkało się z dużą frekwencją, co skłania nas do oceny bardzo pozytywnej tego typu spektakli w szkole.

 


PLANETARIUM W SZKOLE - Galeria zdjęć

w formacie .zip
Back to top