– PROJEKT „Jeżdżę z głową”

O projekcie ,,Jeżdżę z głową” 01.02.-16.02.2018 r.

W dniach od 1 lutego do 16 lutego 2018 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Małopolskim Projekcie nauki jazdy na nartach/snowboardzie ,,Jeżdżę z głową” . Środki na jego finansowanie pochodzą: z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, z budżetu Gminy Ochotnica Dolna oraz częściowych wpłat rodziców uczniów zakwalifikowanych do projektu.

Naszych 11 uczniów z klasy trzeciej i klas czwartych wraz z uczniami pięciu szkół podstawowych Gminy Ochotnica Dolna brało udział w kursie nauki jazdy na nartach na wyciągu narciarskim „Stajkowa” w Krościenku nad Dunajcem. Uczniowie mieli zapewniony transport z opiekunem, instruktorów narciarstwa , wypożyczenie sprzętu i posiłek w czasie zajęć. Uczestnicy poznali zasady bezpieczeństwa obowiązujące na stoku narciarskim, uczyli się podchodzenia na nartach, zjazdu i przyjęcia właściwych pozycji np. do zjazdu płużnego oraz podczepiania się pod orczyk . Już od pierwszych zajęć widać było ich znaczne postępy i zadowolenie .

Na zakończenie zajęć po sprawdzianie praktycznym Pan Stanisław Jurkowski Wójt Gminy Ochotnica Dolna – organizator projektu pn. „Jeżdżę z głową” – przybył na wyciąg narciarski „Stajkowa” w Krościenku n/D, aby w ostatnim dniu zajęć wręczyć osobiście każdemu z uczestników dyplom ukończeniu kursu. Pan Wójt zwrócił uwagę na znaczenie tego projektu dla zdrowia i wzrostu aktywności najmłodszego pokolenia a także zadeklarował chęć kontynuacji takich działań w przyszłości.

Opiekun : mgr Teresa Mastalerz

Back to top