– Projekt „Święty Mikołaj uczy dobroci” oraz „Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem”

Uczniowie klasy drugiej wzięli udział w zadaniach projektowych na temat: „Święty Mikołaj uczy dobroci” oraz „Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem”. Uczcili świętego patrona dzieci i naszej parafii poprzez przygotowanie montażu słowno-muzycznego, piosenek i tańca.  Przedstawienie dedykowano wszystkim uczniom i dorosłym, którzy pragną naśladować Św. Mikołaja oraz dzieciom chorym a w szczególności małym wojownikom z Dziecięcego Szpitala w Krakowie-Prokocimiu oraz Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu.

Realizacja projektu rozpoczęła się od otrzymania zadania od pani Dyrektor Anny Szerszeń tj. zaproszenia św. Mikołaja do naszej szkoły. W tym celu uczniowie udali się z tajną misją do Świętego
z prośbą, aby odwiedził naszą szkołę i udzielił odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

W dalszej części uczniowie klasy VIII przybliżyli zebranym postać Świętego Mikołaja, podkreślając, że był On dobrym człowiekiem, biskupem niosącym bezinteresowną pomoc ludziom biednym,
a zwłaszcza dzieciom. Uczył i uczy nas nadal miłości do drugiego człowieka i pomocy nawet
w najdrobniejszych sprawach.

Ósmoklasiści zachęcali również do pełnienia dobrych uczynków. Zapewniali, że każdy z nas, jeśli tylko chce, może także w obecnych czasach zostać św. Mikołajem angażując się w akcje charytatywne i pomocowe oraz zwyczajnie sprawiając innym radość, obdarowując życzliwością, bezinteresowną pomocą i wsparciem.

W dniu 6 grudnia św. Mikołaj rozdał uczniom cukierki i serduszka, na których zapisane były zadania do pracy nad sobą, do czynienia dobra wokół siebie oraz stawania się lepszym.

Święty Mikołaj podziękował wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za Jego naśladownictwo poprzez organizowanie i włącznie się w akcje charytatywne i pomocowe na rzecz chorych dzieci i osób dorosłych.

Życzymy wszystkim, aby spotykali w swoim życiu samych dobrych, życzliwych  i bezinteresownych ludzi. W tym magicznym przedświątecznym czasie pamiętajmy o tych, którzy czekają na dobroć,
a szczególnie o tych, którzy wiarę w dobroć stracili.

Najcudowniejszych Świąt Bożego Narodzenia życzą uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią.


Projekt „Święty Mikołaj uczy dobroci” oraz „Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem” - Galeria zdjęć

w formacie .zip
Back to top