– Prosimy o naukę Języka Angielskiego

Język angielski klasa V

  1. Ćwiczyć słownictwo na Insta.Ling (wszyscy uczniowie).
  2. Korzystać z Brainy klasa 5 Student’s Practice Kit (instrukcja jak założyć konto i kod aktywacyjny w zeszycie ćwiczeń na wewnętrznej stronie okładki) – szczególnie ćwiczyć zadania z Unit 5, a następnie Unit 6.
  3. Korzystać ze strony learningapps.org

(w szczególności ćwiczyć czas Present Continuous i Present Simple oraz słownictwo: szkoła, przedmioty szkolne, sklepy, środki transportu).

 

Język angielski klasy VI

  1. Ćwiczyć słownictwo na Insta.Ling (wszyscy uczniowie).
  2. Korzystać z Brainy klasa 6 Student’s Practice Kit (instrukcja jak założyć konto i kod aktywacyjny w zeszycie ćwiczeń na wewnętrznej stronie okładki) – szczególnie ćwiczyć zadania z Unit 5, a następnie Unit 6.
  3. Korzystać ze strony learningapps.org

(w szczególności ćwiczyć czas przeszły Past Simple: was/were, there was/there were, czasowniki regularne i nieregularne, a także słownictwo: jedzenie/żywienie, zdrowie, choroby, dolegliwości).

 

Język angielski klasy I-III

  1. Korzystać z Bugs Team Student’s Practice Kit (instrukcja jak założyć konto i kod aktywacyjny w zeszycie ćwiczeń na wewnętrznej stronie okładki). Znajdują się tu piosenki, historyjki i ćwiczenia utrwalające słownictwo do naszego podręcznika.
  2. Oglądać bajki i programy dla dzieci w języku angielskim.
  3. Słuchać piosenek dla dzieci w języku angielskim, w tym nagrań do naszych podręczników, (które można też pobrać na stronie https://www.macmillan.pl/strefa-ucznia).

 

Polecam aplikację https://listenaminute.com/ dla osób, które chcą doskonalić swoje umiejętności w słuchaniu ze zrozumieniem w języku angielskim.

Polecam Wam również stronę z dziesiątkami różnych aplikacji cyfrowych. Do każdej aplikacji dołączony jest filmik instruktażowy jak używać danego programu. http://narzedziaetwinning.blogspot.com/ Życzę dobrej zabawy w poznawaniu cyfrowego świata, tworzeniu prezentacji, opracowywaniu zdjęć, quizów.

Back to top