– Ślubowanie pierwszaków

Uroczystość pasowania na uczniów, to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły. Tradycyjnie jak co roku, w dniu  KEN – 14  października w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Na początku uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Po występie przystąpiły do zdania egzaminu przed zaproszonymi gośćmi. Egzamin zdały na szóstkę. Następnie złożyły przysięgę na sztandar szkoły, a pani  wice-dyrektor Maria Konopka  symbolicznym piórem  dokonała pasowania na uczniów Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego  im. mjra. Henryka Sucharskiego  w Tylmanowej.

Po pasowaniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły i stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Otrzymały  dyplomy, rożki obfitości ze słodyczami a także  prezent od dyrekcji szkoły- książeczkę . Fakt obecności rodziców,  dyrekcji, nauczycieli i uczniów klas starszych dodał wyjątkowej wagi tej uroczystości.

Życzymy pierwszakom dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki, samych piątek i szóstek oraz niezapomnianych szkolnych przyjaźni.

 

  „ Uczniem być to ważna sprawa i otwierać wiedzy drzwi,

         Uczyć się by świat poznawać, ślubujemy dziś.”

Back to top