– Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

W dniu 10.09.2018 klasy I-III przystąpiły do konkursu dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który inspiruje dzieci do codziennego czytania. Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Organizatorem konkursu jest Sieć Biedronka.

Dzieci rozpoczęły konkurs od wspólnego czytania . Wychowawcy klas pierwszych prowadzą w szkole wspólne czytanie książki :,, Gangu Słodziaków” . Uczniowie kl. I-III czytają po 10 minut codziennie w domu , co rodzice potwierdzają podpisem w albumie, gdzie w nagrodę wklejane są naklejki ze słodziakami.

Uczniowie kl.I-III wzięli udział 29 września w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania , co odzwierciedlają zdjęcia z tego szkolnego wydarzenia. Wzięli też udział w konkursie ,,Wesołe przygody Gangu Słodziaków” prezentując własne pomysły na dalsze przygody Gangu Słodziaków. Prace uczniów były tworzone w zależności od poziomu:
• Klasy: Ia i kl.Ib oraz kl. II rysowały, malowały przygody słodziaków
• Klasa III tworzyła komiksy ( prace zbiorowe -rysunki z elementami tekstów)

Załączone pliki do wpisu:

- Szkolne Przygody Gangu Słodziaków.docx

Back to top