– Wycieczka klasy VI do Zakopanego

KOPIENIEC WIELKI ZDOBYTY ❗❗

✅Wielki Kopieniec to szczyt mierzący zaledwie 1328 m n.p.m., ale rozciągają się z niego cudowne widoki. Właśnie tam 2 czerwca na wycieczkę wybrała się klasa szósta.☀️😎 Wracając Doliną Olczyską w kierunku Jaszczurówki wszyscy mogli zobaczyć zdobyty szczyt z zupełnie innej perspektywy.
✅Kolejnym punktem wycieczki była Skocznia narciarska Wielka Krokiew im. St.Marusarza – jest to najsłynniejsza polska skocznia narciarska- kolebka tej dyscypliny sportu i miejsce wielu sukcesów od momentu jej powstania w 1925 roku.
✅ Następnie udaliśmy się na cmentarz na Pęksowym Brzysku- pierwszy cmentarz w Zakopanem założony w drugiej połowie XIX wieku przez pierwszego proboszcza zakopiańskiego, księdza Józefa Stolarczyka. Spoczywają tu ludzie zasłużeni dla Zakopanego i Podhala oraz polskiej kultury narodowej m.in. Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Kornel Makuszyński, Stanisław Witkiewicz, Władysław Hasior, Władysław Orkan czy Tytus Chałubiński.
✅Na koniec udaliśmy się na Krupówki, aby coś zjeść i zakupić pamiątki z wycieczki.

 

 


Wycieczka klasy VI do Zakopanego - Galeria zdjęć

w formacie .zip
Back to top