– Wycieczki w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę”

W dniach 11 – 12 października uczniowie klasy VI (15 os.), klasy VII (21 os.) i klasy VIIIA  (3 os.) brali udział w dwudniowej wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego. Wycieczka zrealizowana została w  ramach projektu „Odkrywam Małopolskę” realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili zamek w Pieskowej Skale, gdzie mogli podziwiać wspaniałą Maczugę Herkulesa, zamek w Ojcowie oraz Jaskinię Łokietka która jest największą spośród wszystkich znanych na terenie Parku jaskiń. Spacerując unikatową krajobrazowo Doliną Prądnika mieli okazję zobaczyć Bramę Krakowską oraz krasowe Źródło Miłości. Kolejnym punktem wycieczki była Jaskinia Nietoperzowa której nazwa pochodzi od znalezionych w niej bogatych szczątków kopalnych i współcześnie żyjących gatunków nietoperzy.

Po wyczerpującym dniu uczniowie udali się na obiadokolacje i nocleg do Dworku Jurajskiego w Domaniewicach.

Drugi dzień uczniowie rozpoczęli od zwiedzenia Pustyni Błędowskiej. Jest to największy w Polsce obszar lotnych piasków (około 33 km²), leżący na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Olkuskiej. Następnym punktem wycieczki była Korzkiew gdzie uczniowie brali udział w grze terenowej „Z Eleonorą Wodzicką spacer po Korzkwi”. Spacerując questem po Korzkwi, odwiedzili najważniejsze miejsca historyczne, po których oprowadzała ich Eleonora Wodzicka – dawna właścicielka tutejszych dóbr. Korzkiew to miejsce silnie związane z ważnymi wydarzeniami w historii Polski.


Wycieczki w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę” - Galeria zdjęć

w formacie .zip
Back to top