– Z wizytą w teatrze

30 marca 2023 roku dzieci przedszkolne, uczniowie klas I-III oraz IV – V udali się do Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu, gdzie obejrzeli spektakle wystawione przez wrocławski Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Dzieci młodsze obejrzały „Plastusiowy pamiętnik” natomiast starsi uczniowie „W krainie mitów”.
Kilka słów o spektaklu „Plastusiowy pamiętnik”…

To teatralna interpretacja klasyki literatury dziecięcej. Na scenie zagościły wielkie przybory szkolne i aktorzy w barwnych kostiumach z wdziękiem oddający klimat słynnej książki Marii Kownackiej. To było niezapomniane widowisko z Plastusiem i Tosią w roli głównej. Zabawne perypetie bohaterów, kolorowa scenografia oraz piękna oprawa muzyczna przyciągały uwagę widowni. Spotkanie zarozumiałej lalki i szkolnego łobuza z przyjaciółką Plastusia, Tosią  wpłynęło na zmianę postaw tych dwojga. Lalka zrozumiała, że nie warto się wywyższać nad innych a łobuz doszedł do wniosku, że zamiast  dokuczać, lepiej pomagać innym i spędzać miło czas z przyjaciółmi.

Kilka słów o „Krainie mitów…
Przedstawienie „W krainie mitów” to opowieść o dwojgu młodych bohaterach, którzy podczas szkolnej wycieczki do muzeum niewłaściwie się zachowują, a konsekwencją tego jest przeniesienie ich w czasy mityczne. Na swojej drodze spotykają Prometeusza, Ikara, Syzyfa, Midasa. Nasi bohaterowie ulegają nietypowym i zabawnym perypetiom, które przybliżają im wiedzę na temat przeszłości. Powrót do współczesności polega na rozwiązaniu zagadki oraz wymaga od pary urwisów odwagi, mądrości, pracowitości i wzajemnego szacunku. Spotkanie z mitologią znacząco wpłynęło na edukację bohaterów, zmieniło ich postawy i charaktery.
Sztuka przybliżyła i przypomniała mitologię, a wrażenia po obejrzeniu spektaklu na długo zostaną w pamięci naszych uczniów.

Z wizytą w teatrze - Galeria zdjęć

w formacie .zip
Back to top