– Zwiedzanie Ekologicznej Oczyszczalni Ścieków w Tylmanowej.

Uczniowie klasy 1 w dniu 8 października 2021 roku byli na wycieczce pieszej poznając walory otaczającego krajobrazu, obserwując zmiany w przyrodzie i w pogodzie. Po zbiórce udali się w kierunku szkoły na Zawodziu, gdzie odbyło się zaplanowane spotkanie z rówieśnikami i wspólne zabawy na szkolnym placu zabaw. Następnie pierwszoklasiści z opiekunami udali się w stronę Ekologicznej Oczyszczalni Ścieków w Tylmanowej, gdzie wysłuchali prelekcji o dwóch metodach oczyszczania ścieków czyli bakteriami i metodą membranową zwiedzając właśnie tą część Oczyszczalni. Udając się w drogę powrotną wszyscy uczniowie zatrzymali się na posiłek aby plecaczki były lżejsze. Wracając podeszli do kapliczki poświęconej Świętemu Janowi Pawłowi II, gdzie zapalono znicz. Kolejny znicz zapalono przy obelisku poświęconym bohaterom wojennym w 100 rocznicę walk o wolność Ojczyzny. Uczniowie wrócili z wycieczki pełni wrażeń, trochę zmęczeni ale zadowoleni planując kolejne wyjścia ale już wiosną.


Zwiedzanie Ekologicznej Oczyszczalni Ścieków w Tylmanowej. - Galeria zdjęć

w formacie .zip
Back to top